مدت زمان صدور کارت المثنی خودرو

استعلام مرسولات پستی

در حال حاضر در بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌های کوچک و بزرگ، شرکت‌ها و فروشگاه‌ها  ارسال بسته های پستی  تبدیل امری عادی و متداول شده است. خود ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای ارسال اکثر لوازم از خدمان پستی استفاده می کنیم.

اما دشواری هایی نیز در استفاده از این روش وجود دارد. در اغلب موارد به دلیل تاخیر در ارسال و دریافت محصولات پستی و… نیاز به استعلام مرسولات پستی وجود دارد. خوشبختانه بنابر دلایل ذکر شده تداببری جهت استعلام مرسولات پستی در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند محصولات پستی خود را رهگیری کنند.

بر این اساس شما می توانید برای  استعلام مرسولات پستی به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. در نظر داشته باشید برای استفاده از  سامانه رهگیری مرسولات پستی شماره مرسولات پستی خود را داشته باشید.

 

استعلام پستی کارت ماشین، پایان خدمت، اطلاع از صدور گواهینامه و …

البته استعلام مرسولات پستی که مربوط به صدور مدارک و اسناد دولتی است با مرسولات پستی عادی اندکی متفاوت است. منظور از مرسولات سازمانی، آن دسته از بسته‌های پستی هستند که شامل مواردی همچون گواهینامه، کارت پایان خدمت و یا مواردی از این دست می باشند. برای پیگیری مرسولات پستی سازمانی، ابتدا باید از طریق این آدرس و کلیک بر روی سامانه رهگیری مرسولاتی سازمانی اقدام کنید.

 

برای اطلاع از مدت زمان صدور کارت خودرو صفر، پیگیری کارت ماشین از ناجا، پیگیری کارت خودرو از طریق پیام، اطلاع از مدت زمان صدور کارت المثنی خودرو، مدت زمان صدور کارت خودرو بعد از تعویض پلاک، پیگیری کارت پایان خدمت المثنی و اطلاع از صدور گواهینامه و پیگیری گواهینامه رانندگی جدیدالصدور و هر چیز پیگری که از طریق پست ارسال می‌شود هم می‌توانید از طریق همین سامانه اقدام کنید.

 

راهنمای پیگیری مرسولات پستی

استفاده از کد رهگیری مرسوله پستی

متداول ترین روش پیگیری مرسولات پستی استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پست و شماره رهگیری است که در قسمت قبل توضیح داده شد.

پیگیری مرسولات پستی از طریق پیامک

ارسال پیامک یکی دیگر از روش‌های پیگیری مرسولات پستی است. این روش مناسب زمانی است که شما دسترسی به اینترنت ندارید. در این روش ابتدا حرف R را تایپ کرده و بعد کد ۱۰ یا ۲۰ رقمی مرسوله پستی خود را وارد کنید. در انتها این پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید.

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد دستوری ussd

این روش برای پیگیری مرسوله پستی ناجا مثل گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و… است. برای استفاده از این روش #۱۱۰* را شماره گیری کرده و گزینه پلیس ۱۰+ را انتخاب کنید. برای نتیجه گرفتن از این روش باید کد ملی (برای پیگیری گواهینامه و گذرنامه) و شماره گواهینامه (برای پیگیری گواهینامه) را به همراه داشته باشید.

اینجا بخوانید:  هزینه ارسال مرسولات پستی

استفاده از اپلیکیشن باجه شهروندی

ساده‌ترین روش رهگیری مرسوله پستی استفاده از نرم افزار استعلام مرسولات پستی است. اپلیکیشن باجه شهروندی یک برنامه اندرویدی برای موبایل بوده که بسیاری از نیازهای روزانه شهروندان ایرانی را در یک نرم‌افزار پاسخ می‌دهد. رهگیری مرسوله پستی هم یکی ازخدمات اپلیکیشن باجه شهروندی است.

اپلیکیشن باجه شهروندی را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود باجه شهروندی

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *